Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Den MPSV pro seniory ve Znojmě

Den MPSV pro seniory ve Znojmě

V úterý 18. 8. 2020 přivítal v Jihomoravském kraji náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Marek Šlapal, společně se zástupci města Znojma, ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Zúčastnili se osvětově vzdělávacího odpoledne pro širokou veřejnost Den pro seniory, který pořádal projekt Ministerstva práce a sociálních věcí Implementace politiky stárnutí na krajích. Součástí byla zábavná část, o kterou se postaralo svým hudebně tanečním vystoupením sdružení Znojemské grácie.

Dny pro seniory 2020 zahájila ve Znojmě za MPSV ČR Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc., která účastníky pozdravila, představila podstatné body, které se týkají seniorů a které ve své gesci dlouhodobě propaguje a uskutečňuje. Se zúčastněnými seniory následovala vzájemná rozprava a diskuze k navrženým otázkám ministryně. Za Jihomoravský kraj vystoupil se svojí zdravicí náměstek hejtmana Mgr. Marek Šlapal, který nejen přítomné pozdravil a popřál jim pěkně prožitý čas, ale také poděkoval všem, kteří se přičinili o to, aby v Jihomoravském kraji nedošlo k nakažení žádného pobytového zařízení pro seniory v jarním období koronaviru.

Účastníci se od 1. místostarosty Ing. Jakuba Malačky, MBA dozvěděli, jak se žije seniorům ve zdravém městě, a od Mgr. Stanislava Maara, vedoucí sociálního odboru, co nabízí seniorům Rodinná politika města Znojma. Následoval příspěvek Mgr. Jana Blahy, místostarosty za sociální oblast, který udělil místní záštitu Seniorské obálce, jejíž funkčnost představila Dana Žižkovská, krajská koordinátorka projektu pro Jihomoravský kraj. Zkušenosti a dobré rady zdravotníků pro seniory přednesla formou krátkého videa tisková mluvčí ZZS JMK p.o. Mgr. Michaela Bothová. Po přestávce kpt. Bc. Pavel Pacula prezentoval činnost hasičů v době mimořádných opatření za a co vše připravuje Policie ČR pro seniory v rámci preventivních programů představila kpt. Mgr. Zdeňka Procházková. Stále aktuální téma jak nenaletět „nástrahám šmejdů“ osvětlil  ředitel České obchodní inspekce, Inspektorátu pro Jihomoravský a Zlínský kraj, Mgr. Karel Havlíček a s posledním příspěvkem s informacemi o důchodovém systému ČR a jednotlivých dávkách důchodového pojištění vystoupil ředitel Okresní správy sociálního zabezpečení ve Znojmě JUDr. Radoslav Kraus.

Během celého odpoledne mohli senioři využít bezplatné poradny na místě, a to z oblastí Úřadu práce, Okresní správy sociálního zabezpečení, České obchodní inspekce a všech složek Integrovaného záchranného systému. Hudebně tanečním vystoupením akci zakončily členky sdružení Znojemských grácií.

Datum zveřejnění článku: 21. srpen 2020