Národní týden manželství 2019

Národní týden manželství 2019

Již po třinácté se bude v České republice konat v týdnu od 11. do 17. 2. 2019 Národní týden manželství. NTM 2019 nese motto Zabijáci manželství a jak se jim bránit. Týden manželství již tradičně odstartuje v pondělí 11. 2. tiskovou konferencí v Senátu od 10 hodin. Tisková konference proběhne pod záštitou senátora Marka Hilšera, který na ní vystoupí i spolu se svou manželkou Monikou. Mezi řečníky budou také manželé Rosákovi a další osobnosti a odborníci zabývající se manželstvím a jeho podporou.

Každý rok se v rámci tohoto týdne koná více než 100 akcí po celé ČR. Jejich přehled můžete najít na stránkách www.tydenmanzelstvi.cz, kde mohou místní pořadatelé registrovat i své akce v rámci NTM a dát tak o nich vědět ostatním. Během Týdne manželství 2019 budou také na více než 50 místech po celé ČR probíhat Manželské večery v rámci iniciativy Zveme Česko na rande, jejíž je NTM partnerem.

Zdroj: Tisková zpráva www.tydenmanzelstvi.cz

V rámci spolupráce Jihomoravského kraje a MPSV v projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň vznikl leták o Manželství ve stáří. O čem vlastně je slibná, šalebná, ale i kritická čtvrtá dekáda manželství? Kdy a jak se na manželství ve stáří připravit? Jak se dostat od chladnoucího "prázdného hnízda" k "příbytku pozorné a něžné lásky" ve starším věku? Na to odpoví leták, který je výstupem kulatého stolu na téma Stárneme doma. Leták je možné využít jako inspiraci pro občany ve vývěskách, zpravodaji obce, na setkání s občany, na webech a sociálních sítích.

Doporučená velikost pro tisk je formát A3, soubor v tiskové kvalitě ve formátu pdf ke stažení zde.

tyden-manzelstvi-manzelstvi-ve-stari.jpg

Datum zveřejnění článku: 4. únor 2019